Jak rozplanować przewóz okien PCV?

Jak rozplanować przewóz okien PCV?

Okna PCV należą do sprzętów, których przewóz wymaga zachowania szczególnej uwagi. Prosto oznajmić, lecz w jaki sposób się do tego zabrać? Przygotowanie do przewozu z racji na wymiary okien oraz ich delikatność,  polecamy powierzyć firmie przewozowej. Należy natomiast uprzednio zadbać o przygotowaniu okien do przewozu. Jak to uczynić? Okna PCV muszą być zapakowane, oklejone folią stretch. W przypadku gdy przewozimy więcej niż jedno okno, wsadzić pomiędzy okna na przykład papierowy arkusz, aby ochraniał przed zniszczeniem. Najlepszą techniką transportu okien PCV czy też szkła jest zapakowanie na profesjonalny, drewniany stojak przeznaczony do przewozu okien. Jeżeli fachowiec posiada w samochodzie stojak do transportu okien PCV, wtedy mogą być dostarczane bez opakowań. Okna będą transportowane w ten sposób, iż będą się opierały o stojak. Okna PCV zawsze powinny być zabezpieczone trokami oraz matami, w taki sposób żeby nie uległy zniszczeniu.

ATENCJA! Warto za każdym razem spytać spedytora czy dostarcza wieszaków do transportu okien. Czasem mogą dołożyć oni specjalną opłatę przy takiej realizacji.

Ile kosztuje transport okien do domu?

  • Wysokość opłaty przewozu okien do domu jest zależna od odległości oraz rozmiarów i ilości okien PCV.

Tranzyt okien PCV u nas

  • W momencie przewozu jednego okna PCV dla przykładu tarasowego koszt takiego przewozu wynosi mniej więcej 80-200 pln

Transport okien PCV do Czech

  • Sumpt transportu okien PCV z terenu Polski do odległego kraju sięga 500 – 900 złotych

Jak da radę zauważyć transport okien jest raczej kosztowny dlatego należy spędzić sporo czasu poszukując najkorzystniejszej propozycji bądź kupić okna i drzwi po przyjeździe i nie interesować się przewozem. Takie podejście oszczędzi nam sporo problemów lecz wybór za granicą może być ubogi w zestawieniu z naszą ojczyzną, która jest największym ogólnoeuropejskim eksporterem okien PCV.

Tags:
,