Podróżowanie samolotem – wskazowki

Podróżowanie samolotem – wskazowki

Podróżowanie może bywać stresujące, zwłaszcza jeśli lecimy samolotem pierwszy raz w życiu. Poniżej opiszemy kilka wskazówek, które mogą się przydać każdemu.

Najistotniejszą rzeczą o której trzeba myśleć to zabranie ze sobą odpowiednich dokumentów. Oprócz biletu, jeżeli wyjeżdżamy do Strefy Schengen wystarczy dowód osobisty, jednakże do innych krajów będziemy potrzebować paszportu i wizy jeżeli jest w danym państwie wymagana.

Na stronach internetowych linii lotniczych albo bezpośrednio u obsługi lotniska możemy dowiedzieć się jakie są maksymalne wymiary i ograniczenia wagowe dotyczące bagażu. Należałoby o tym pamiętać, gdyż po przekroczeniu pewnych limitów będziemy zapłacić więcej za nadbagaż albo bagaż nie zostanie wysłany w takiej formie. Na pokład powinniśmy zabrać ze sobą niezastąpione w podróży farmaceutyki. Chociaż na pokładzie samolotu znajduje się apteczka pierwszej pomocy są tam tylko najużyteczniejsze przedmioty. Jeżeli wymagamy leków na receptę muszą się znaleźć one w naszym bagażu . Na pokład warto zabrać też zrobione przez siebie jedzenie, które będzie lekkostrawne oraz umożliwi nam się czuć swobodnie podczas lotu. Latając na czczo możemy nabawić się choroby lokomocyjnej bądź wielkich zawrotów głowy. Może to być pieczywo z serem żółtym albo twarogiem, warzywa, a ponadto owoce.

Tags:
,