Na co uważać wybierając firmę transportową?

Na co uważać wybierając firmę transportową?

Zlecając transport musimy myśleć o paru formalnościach, które mogą nas uchronić przed niewykonaniem usługi lub nieuwzględnieniem ewentualnych skarg. Ważną rzecz, którą warto sprawdzić to dokumenty rejestrowe przewoźnika, a także polisa OCP.

Jeżeli firma jej nie posiada oznacza to, że nasze mienie nie będzie ubezpieczone. Kolejnym istotnym dokumentem jest list przewozowy, który przewoźnik ma obowiązek nam dać po załadowaniu mienia. Zawiera on takie informacje jak dane nadawcy i jego adres, dane przewoźnika i opis wysyłki. Pamiętajmy aby wybierać profesjonalną firmę, która ma doświadczenie w transporcie mienia.

Czasem nie warto oszczędzać, tylko wyszukać taką usługę by nie była szczególnie kosztowna, lecz w całości przeprowadzona przez kompetentny zespół pracowników. Należałoby równocześnie zadbać o wszystkie prawidłowości z naszej strony jak podanie odpowiednich wymiarów i ciężaru mienia. Na podstawie tych informacji firma dostarcza pojazd dostawczy o odpowiedniej pojemności, a także wie jak wiele pracowników musi być na miejscu.

Tags: