Jak przygotować przewóz okien?

Jak przygotować przewóz okien?

W jaki sposób zorganizować transport okien do domu?

Okna przynależą do obiektów, których transport wymaga zachowania wyjątkowej uwagi. Łatwo rzec, ale jak się do tego zabrać? Przewóz z racji na rozmiary okien oraz ich delikatność,  polecamy zlecić firmie przewozowej. Trzeba jednak wcześniej pomyśleć o przygotowaniu okien do załadunku. Jak się do tego zabrać? Okna PCV muszą zostać opakowane, oblepione folią strecz. Jeśli wysyłamy więcej niż tylko jedno okno PCV, położyć między okna np. karton, aby osłaniał przed zarysowaniami. Najdoskonalszą metodą przewozu okien PCV czy też szkła jest załadowanie na specjalny, drewniany stojak przeznaczony do transportu szkła. Jeżeli fachowiec posiada w busie stojak do transportu okien, wtedy mogą być transportowane luzem. Okna będą dostarczane w ten sposób, że będą się opierały o stojak. Okna za każdym razem powinny być porządnie zabezpieczone taśmami oraz matami, tak aby nie uległy uszkodzeniu.

ATENCJA! Warto za każdym razem zapytać spedytora czy dostarcza stojaków do transportu okien PCV. Czasem potrafią doliczyć oni nadprogramową opłatę przy takim zleceniu.

Czy dużo kosztuje przewóz okien?

Cena transportu okien zależy od odległości oraz wymiarów i liczby okien.

Tranzyt okien PCV u nas

W przypadku transportu jednego okna np. tarasowego sumpt takiego transportu wynosi ok. 80-200 zł

Tranzyt okien PCV do Słowacji

Sumpt przewozu okien z terenu Polski do odległego kraju osiąga 450 – 900 pln

Jak da radę dostrzec przewóz okien do domu jest dość kosztowny zatem powinno się spędzić wiele życia poszukując najatrakcyjniejszej propozycji lub zakupić okna i drzwi na miejscu i nie przejmować się transportem. Owo podejście oszczędzi nam wiele wysiłków aczkolwiek wybór za granicą może okazać się mały w porównaniu z Polską, która jest największym kontynentalnym eksporterem okien PCV.