Zmiany po 2015 r. w prawie budowlanym

Zmiany po 2015 r. w prawie budowlanym

W 2015 roku wchodzi w życie kilka zmian w prawie budowlanym. Należałoby zapoznać się z nimi wcześniej. Jedną z najistotniejszych zmian jest rezygnacja z pozwoleń na budowę oraz przebudowę domu jednorodzinnego. Do tej pory czas oczekiwania wynosił od 2-3 miesięcy, od 2015 r. starosta będzie miał 30 dni na odwołanie się.

Trzeba będzie złożyć tylko zgłoszenie budowy wraz z projektem oraz koniecznymi dokumentami. Kolejną zmianą jest likwidacja obowiązku zgłoszenia terminu podjęcia prac budowlanych przez inwestora do nadzoru budowlanego.

Do końca 2014 r. należy zgłaszać to 7 dni przed planowanym terminem. Zmiany zostaną również wniesione w obrębie samego projektu budowlanego oraz koniecznych elementów, które muszą się na nim znajdować. W 2015 r. nie będzie obowiązku dostarczania wraz z projektem oświadczeń o podłączeniu obiektów do sieci telekomunikacyjnych, cieplnych, gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych ani elektroenergetycznych, a dodatkowo o dostawie energii, ciepła, wody, gazu ani ścieków.

Tags:
,