Transformacja koloru pojazdu – wyklejanie automobilu

Transformacja koloru pojazdu – wyklejanie automobilu

Transformacja barwy auta – wyklejanie automobilu

Powszechnie przydarza się, że zakupiony przez nas samochód po poprzednim właścicielu bynajmniej nie posiada odpowiedniego odcienia, ale zakupiliśmy go bowiem był w dobrym stanie i miał atrakcyjniejsze wnętrze. Nieraz nawet nabywając nowy pojazd lista dostępnych barw nadwozia może wydać się niewystarczająca. Wtedy z odsieczą przybędzie nam folia do gruntownego oklejenia automobilu.

Oklejanie auta folią to zyskująca na popularności również w naszym kraju forma metamorfozy koloru automobilu. Rokrocznie powstaje coraz więcej zakładów, które to mogą sprawnie przykleić folię automobilową. Ów środek upiększania przyszedł bezsprzecznie z regionów zachodnich, gdzie jest już wyjątkowo popularny. Tam obywatele stosunkowo szybko zauważyli, że jest to łatwiejszy szybszy i przystępniejszy sposób na całkowitą odmianę samochodu.

Jak więc wygląda takie wyklejenie? Arkusze folii są montowane na odpowiednio przygotowaną detergentami karoserię auta. W droższych wersjach montażu auto rozbierane jest z szybko demontowalnych fragmentów nadwozia jak drzwiczki, lampy, kierunkowskazy, lusterka boczne i tym podobne. Oczywiście folię da radę nałożyć i bez obnażania karoserii, choć demontaż karoserii pozwala na łatwiejsze oraz doskonalsze dopasowanie fragmentów folii i co za tym idzie szlachetniejszą jakość wykonanej przemiany. Specjalistyczne warsztaty potrafią tak wykonać proces wtórnego składania że jakość zmontowania karoserii jest analogiczna z seryjną.

Jeżeli auto jest roboczo przygotowane, przebiega nałożenie folii. Stanowi to proces dosyć kłopotliwy, ponieważ folia posiada nikłą grubość (od pięćdziesięciu do stu mikronów) dodatkowo ma super mocny klej. W dalszej perspektywie decyduje to o znakomitej jakości transformacji, lecz wyraźnie utrudnia montowanie. Dodatkowo folia naklejana jest dużymi arkuszami, tak aby nie było widać dowodów łączenia na elementach karoserii i całość była doskonale harmonijna. Trzeba zauważyć jak istotne w przebiegu naklejania są realia termiczne. Temperatura jest ściśle określona w dokumentacji wytwórcy folii, a po ukończeniu procesu auto potrzebuje zostać precyzyjnie wygrzane.

Po skończeniu, w wypadku prawidłowo wykonanej operacji, rezultat umie być świetny. Z zewnątrz bynajmniej nie da się stwierdzić, że auto jest oblepione. Ważnym jest również fakt długiej (niejednokrotnie nawet 10 – letniej) gwarancji na wykonane modyfikacje.